کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب‌ و کار اینترنتی نسبتا کار ساده‌ای است. اما موفقیت در کسب درآمد اینترنتی بی تردید آسان نیست. سایت شما باید جایگاه مناسبی در موتورهای جستجو کسب کرده و آن را حفظ کنید. به عنوان کسب و کار اینترنتی، نیازمند حضور آنلاین برای افزایش نفوذ و دیدن شدن کسب و کار خود در تمام طول سال هستید. اگر به فکر ورود به دنیای کسب درآمد از اینترنت هستید، این پنج توصیه کلیدی را رعایت کنید. این توصیه ها باعث موفقیت کسب‌ و کار اینترنتی شما خواهد شد.

از صفر تا صد کسب و کار اینترنتی خانگی - ناب آفرینی

راه اندازی کسب‌ و کار اینترنتی با پنج توصیه مهم

۱- ارائه خدمات ارزشمند

اگر راه اندازی کسب و کار اینترنتی را انتخاب کرده‌اید، حوزه فعالیت شما می‌تواند به مشتریان سراسر جهان دسترسی داشته باشد. اما این به تنهایی برای کسب موفقیت کافی نیست. زیرا رقبای دیگری نیز در این بازار حضور دارند که محصولات و خدماتی مشابه شما را عرضه می‌کنند.

ممکن است فکر کنید راه اندازی کسب‌ و کار اینترنتی با عرضه محصولاتی بسیار خوب برای جلب توجه مشتریان بالقوه کافی است. اما باید محصولاتی باکیفیت بالا ارائه دهید. محصولات و خدماتی که در فروشگاه مجازی شما عرضه می‌شوند باید نیازهای مشتریان را تامین کند. باید دلیلی فراهم کنید که مشتریان، محصولات و خدمات شما را انتخاب کنند نه رقبای شما.

۲- انتخاب دامنه مناسب و هاست قابل اعتماد

یکی از مهم‌ترین نکات در راه اندازی کسب و کار اینترنتی انتخاب هاست و دامنه مناسب است. من در دوره آنلاین کسب و کار اینترنتی هم تاکید زیادی برای انتخاب هاست و دامنه مناسب دارم. و نکات زیادی را برای انتخاب دامنه و هاست مناسب آموزش دادم. انتخاب دامنه مناسب، نخستین گام اجرایی راه اندازی کسب‌ و کار اینترنتی شماست. نام دامنه باید کوتاه و گیرا باشد تا به آسانی توسط کاربران به خاطر سپرده شود.

اگر به فکر راه اندازی کسب‌ و کار اینترنتی در ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته هستید، باید هاست مناسبی را انتخاب کنید. خیلی از افراد این نکته را در سال‌های اول بی اهمیت می‌دانند و به همین دلیل کسب و کار اینترنتی آن ها در سال اول شکست می‌خورد. راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق نیازمند صرف هزینه برای هاست با کیفیت و قابل اعتماد است.

۳- مدیریت وب سایت

برای راه اندازی کسب‌ و کار اینترنتی، شما باید مهارت کافی برای کنترل و برطرف کردن خطاهای احتمالی داشته باشید. بی تردید، برای جلب نظر و فعالیت کاربران بالقوه بدون هیچ مشکلی نیازمند برنامه ای خالی از خطا هستید.

وب سایت شما باید عملکردی سریع داشته باشد تا نیاز مشتریان شما را کاملا برطرف کند. از جریان کار در وب سایت خود بنابر آن چه انتظار داشته اید، اطمینان حاصل کنید.

کلیدی ترین صفحات شامل صفحه اصلی، فروشگاه اینترنتی و صفحات محصولات پر بازدید سایت شما هستند. فروشگاه اینترنتی شما باید سیستم پرداخت آنلاین امن داشته باشد. همچنین مجهز به یک سیستم ارسال محصولات (فیزیکی و مجازی) با کیفیت باشد.

۴- ارتباط دوستانه با مشتریان و بازدیدکنندگان

راه اندازی کسب و کار اینترنتی و جلب اعتماد مشتریان می تواند روندی زمان‌بر و دشوار باشد. شما به عنوان یک صاحب کسب و کار آنلاین نیازمند ایجاد ارتباط با مشتریان پیشین، فعلی و آینده خود هستید. ارتباطی دوستانه با آنها ایجاد کنید و از این طریق می‌توانید با افزایش اعتماد به کسب و کار خود آنها را تبدیل به مشتریانی دائمی کنید.

می توانید بخش پشتیبانی مشتری را در وب سایت خود اضافه کنید تا مشتریان اطلاعات مورد نیاز درباره محصولات و خدماتی که به فروش می رسانید را کسب کنند. همچنین، می توانید بازخورد آنها برای ارائه معامله‌ای ویژه را جویا شوید.

۵- ترافیک وب سایت و کمپین های پیگیری

پس از آن که فروشگاه اینترنتی قابل اعتماد خود را راه اندازی کردید، گام بعدی افزایش ترافیک وب سایت است. یکی از مهارت‌های مهم یک کارآفرین اینترنتی، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. این روش رتبه شما در موتورهای جستجو را ارتقا می‌دهد تا به سادگی کاربران آنلاین بیشتری را به سوی وب سایت خود هدایت کنید.

برچسب‌ها: بدون برچسب
0

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *